Ile można schudnąć po kriolipolizie?

Ile można schudnąć po kriolipolizie? Stajesz codziennie rano na wadze i z niepokojem obserwujesz, jak wskaźnik zaczyna wychylać się coraz bardziej w prawą stronę? Chcesz jak najszybciej zrobić coś z tym faktem? Co rusz powstają nowe metody i preparaty. Niektórzy wolą jednak postawić na sprawdzone rozwiązania. Czy kriolipoliza się do takich zalicza? Jakie są wskazania do zabiegu? Kiedy lepiej go sobie odpuścić? Sprawdź, czym cechuje się kriolipoliza i na jakie efekty można liczyć!

Kiedy kriolipoliza jest rekomendowana?

Ten zabieg wiąże się z możliwością pozbycia się zbędnych kilogramów. Kiedy kriolipoliza jest szczególnie polecana przez lekarzy lub dietetyków? Wymrażanie komórek tłuszczowych (na tym bazuje to zagadnienie) jest rekomendowane w przypadku relatywnie małych fragmentów ciała. Jeśli np. ze smutkiem dostrzegasz, że w górnej partii ud gromadzi się coraz więcej tłuszczu, to dzięki temu rozwiązaniu można sobie z tym poradzić. Kriolipoliza sprawdza się także do usuwania niepożądanej tkanki z okolic biodra, czy brzucha (a jest to bardzo częsty problem wielu osób; nie tylko starszych). Oczywiście, profesjonalny lekarz powinien zawsze w pierwszej kolejności zalecić odpowiednie ćwiczenia plus dietę. Dobrze byłoby pozbyć się niechcianych kilogramów w pełni naturalny sposób. Jeśli jednak np. regularny ruch w połączeniu z optymalnym menu nie przynoszą zadowalających efektów, to można zdecydować się na inne rozwiązania. Z tej bezpiecznej, mało inwazyjnej metody, mogą natomiast swobodnie korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Kriolipoliza: poznaj najważniejsze przeciwwskazania

Każdy przypadek jest tak naprawdę indywidualny. W czasie konsultacji należy precyzyjnie opowiedzieć o swoich ewentualnych schorzeniach oraz przedstawić dokumentację medyczną. Lekarz na podstawie zebranych informacji podejmie decyzję, co do ewentualnego zabiegu. Niestety, nie może być on zastosowany w przypadku każdej osoby. Warto zaznaczyć, że kriolipoliza nie jest praktykowana, jeśli w konkretnych miejscach na ciele znajdują się niezagojone rany, czy tatuaże. Eksperci od medycyny zaznaczają, że przeciwwskazaniami są również alergie skórne i aktywne stany zapalne. Tak samo jak łuszczyca.

W gronie przeciwwskazań znajdują się także epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi, hemofilia, krioglobulinemia, hipoproteinemia, niektóre choroby serca, cukrzyca, czy schorzenia wątroby i nerek. Na kriolipolizę nie mogą zdecydować się osoby zmagające się z nowotworami. Przeciwwskazaniem są również wszczepione urządzenia medyczne. Chodzi m.in. o rozruszniki serca. Z takim zabiegiem muszą poczekać kobiety będące w ciąży oraz panie karmiące obecnie piersią (lub mające miesiączkę).

Jak wygląda zabieg?

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to lekarz przedstawia plan zabiegu oraz wyznacza termin. W tym dniu trzeba zgłosić się do konkretnego podmiotu medycznego realizującego na co dzień takie usługi. Zanim zostanie wykonana właściwa kriolipoliza, Pacjent jest poddawany masażowi. Ma on za zadanie nie tylko zrelaksować, ale przede wszystkim przygotować tkanki do chłodzenia, które zaraz nastąpi na dużo większą skalę. W tym przypadku można schładzać jedynie wybrane fragmenty ciała do około -14°C. Ile trwa przyłożenie urządzenia chłodzącego? Zazwyczaj od trzech do czterech kwadransów. Sam zabieg to jedno. Eksperci rekomendują, aby około po jednym miesiącu (od daty wykonania kriolipolizy) Pacjent skorzystał tym razem z endermologii. Chodzi zaś o taki rodzaj masażu podciśnieniowego, który ma za zadanie poprawić ukrwienie tkanek.

Kriolipoliza: na jakie efekty można potem liczyć?

Rośnie zainteresowanie takimi zabiegami. W końcu już tylko jedna sesja pozwala pozbyć się sporej ilości niechcianej tkanki tłuszczowej. Każdy przypadek jest inny, jednak szacuje się, że Pacjent może stracić od 20% do nawet 45%. To zaś tyle, co mniej więcej 1,5 cm w obwodzie. Jeśli Pacjent liczy na jeszcze większe rezultaty, a lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań, to można umówić się na kolejne sesje. Poleca się przeprowadzenie trzech tego typu zabiegów. Wówczas można liczyć na najbardziej zauważalne efekty. Co ważne, odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinny wynosić co najmniej sześć tygodni.

O czym pamiętać po kriolipolizie?

Przez około kilkanaście dni nie powinno się stosować żadnych peelingów chemicznych. To nie koniec. Pacjenci muszą unikać – przez mniej więcej trzy tygodnie – opalania się (w tradycyjny sposób) lub chodzenia do solarium. W tym okresie nie jest również wskazane zażywane kąpieli (szczególnie wtedy, kiedy woda jest bardzo gorąca i chlorowana).

Sam zabieg to jednak nie wszystko. Aby jego efekty nie odeszły w zapomnienie, trzeba samodzielnie dbać o zdrowy styl życia. Kriolipoliza jest bardzo skuteczna i pomocna, lecz nie załatwi całej sprawy! Trzeba zatem zatroszczyć się o odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu i jak najszybciej skontaktować się z dobrym dietetykiem. Po to, aby nowe menu zawierało stosowne potrawy, które również będą przyczyniały się do utrzymania właściwej sylwetki.