Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Jak wygląda depilacja laserowa bikini? Zastanawiasz się, na czym polega taki zabieg? Nie da się ukryć, że decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Sprawdź zatem poniżej najważniejsze informacje na ten temat.

Jakie są przeciwwskazania?

Depilacja laserowa bikini jest coraz powszechniejsza. Jest to bezpieczny zabieg pozwalający pozbyć się niechcianego owłosienia z okolic intymnych. Niestety, depilacja laserowa bikini nie może być zastosowana w każdym przypadku. Bardzo ważne jest zatem to, by przed zabiegiem skonsultować się ze swoim lekarzem. Osoby, które go wykonują na co dzień, również na samym początku przeprowadzają wywiad medyczny. Po to, aby dowiedzieć się, czy taki zabieg może być zrealizowany w przypadku konkretnej kobiety. Jakie są tutaj bezwzględne przeciwwskazania? Depilacja laserowa bikini nie może być przeprowadzona w przypadku pań, które zmagają się z chorobami nowotworowymi i mają w tym momencie chemioterapię. Na to rozwiązanie nie można również zdecydować się będąc w ciąży. Przeciwwskazaniem jest także karmienie piersią po tak zwanym „rozwiązaniu”.

Zabieg depilacji laserowej stref intymnych nie jest wykonywany, jeśli w tym miejscu kobieta ma tatuaż. W związku z tym bardzo ważne jest to, by dwa razy zastanowić się przed robieniem sobie takich „obrazków” na skórze. Eksperci zaznaczają, że usuwanie niechcianego owłosienia w ten sposób nie jest dopuszczalne, jak kobieta miała niedawno wykonywane zabiegi chirurgiczne lub posiada jakieś implanty w swoim ciele. O czym jeszcze warto wspomnieć? Depilacja laserowa bikini nie może być przeprowadzona w sytuacji, kiedy Pacjentka zmaga się z takimi kłopotami zdrowotnymi, jak padaczka, cukrzyca (szczególnie jeśli nie jest ona ustabilizowana), wirusowe, grzybicze albo bakteryjne infekcje skóry. Nad sensem wykonania zabiegu trzeba zastanowić się, jeśli kobieta ma rude, siwe lub bardzo jasne włosy (blond) w okolicach intymnych.

Jak przygotować się do zabiegu?

Byłaś na konsultacji? Na szczęście w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań? W takim razie mogą być rozpoczęte właściwe przygotowania do przeprowadzenia depilacji laserowej bikini. Eksperci zaznaczają, że pierwsze kroki na tej płaszczyźnie powinny być podjęte nawet pół roku przed planowanym zabiegiem. Pacjentki muszą m.in. zakończyć ewentualną doustną terapię retinoidami. Na około 30 dni przed terminem zabiegu warto zaprzestać wyrywania niechcianego owłosienia w tych okolicach – np. przy pomocy wosków lub zwykłych depilatorów. Dobrze byłoby stosować jedynie golarki albo maszynki.

Co jeszcze jest ważne? Brak opalania się np. w solarium (w okresie 30. dni do daty zabiegu). Wbrew temu, co niektóre kobiety mogą sądzić na ten temat, warto na około 20 dni (przed planowaną depilacją laserową bikini) zakończyć stosowanie środków złuszczających. Nie powinno się również przez ten okres wykonywać żadnego peelingu chemicznego. Przed samym zabiegiem nie można używać preparatów o właściwościach nawilżających. Oczywiście, warto powstrzymać się także od picia napojów procentowych. Wspominamy o tym, bo niektórzy traktują to jako dodatkowe znieczulenie. Nie ma zaś takiej potrzeby.

Depilacja laserowa bikini: na czym polega zabieg?

W wyznaczonym wcześniej dniu należy zgłosić się do miejsca, gdzie zostanie wykonana depilacja laserowa bikini. Fachowcy, którzy się tym zajmują, muszą znowu przeprowadzić wywiad medyczny. Oceniany jest nie tylko obecny stan zdrowia, ale także np. kondycja skóry. Co dzieje się później? Jeśli wiesz, że niezbyt dobrze tolerujesz wszelki rodzaj bólu, to należy to zawczasu zgłosić. Jest bowiem możliwość zastosowania kremu znieczulającego z dodatkiem lidokainy i prylokainą (na około jedną godzinę przed samym zabiegiem). Ogólnie depilacja laserowa bikini nie powoduje dużego dyskomfortu, aczkolwiek w razie czego jest taka alternatywa. Potem ustalany jest zakres przeprowadzenia zabiegu.

Wyróżniamy bowiem różne rodzaje depilacji laserowej bikini. Jeśli wszystko jest dogadane, to Pacjentka zostaje poproszona o ściągnięcie ubrań (od pasa w dół). Oczywiście, trzeba potem założyć jednorazową bieliznę, a także ochronne okulary na oczy. Eksperci od tego zagadnienia mają za zadanie ustawić odpowiednie natężenie lasera. Jego głowica jest przesuwana w kierunku miejsca docelowego. Zabieg w praktyce polega na tym, że wiązka światła jest wypuszczana odpowiednimi seriami. Ile to wszystko trwa w praktyce? Sporo tutaj zależy od rodzaju zabiegu. Zazwyczaj trwa on od pięciu do 25 minut. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, warto wykonać kilka takich sesji. Odstęp pomiędzy nimi powinien wynosić minimum jeden miesiąc.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Warto przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Dobrze byłoby m.in. stosować kremy i maści mające właściwości kojące. Dzięki temu szybko pozbędziesz się obrzęków i zaczerwienień skóry, które nierzadko pojawiają się po tego typu zabiegach. Należy zaś unikać stosowania preparatów z alkoholem, czy gorących kąpieli (w wannie lub basenie). Przez około dwa tygodnie nie powinno się również chodzić do solarium.