Laserowa plastyka powiek

Laserowa plastyka powiek. Zależy Ci na tym, by dobrze wyglądać? Ostatnio często narzekasz na to, jak prezentują się Twoje powieki? Ta sprawa negatywnie wpływa na samopoczucie i komfort widzenia? Na szczęście jest skuteczne rozwiązanie tego kłopotu. To laserowa plastyka powiek. Sprawdź, kiedy jest ona najczęściej wykonywana, a jakie są przeciwwskazania. Dowiedz się również więcej na temat samego zabiegu…

Laserowa plastyka powiek: jakie są wskazania?

Niestety, czasu nie da się oszukać. Z wiekiem coraz więcej osób ma kłopot m.in. z opadającymi powiekami. Niektórzy bardzo narzekają na to zagadnienie, ponieważ wpływa ono na kwestie wizualne. Masz podobnie? Uważasz, że okolice wokół Twoich oczu nie prezentują się odpowiednio? Jeśli jest to dla Ciebie spory dyskomfort, to możesz skonsultować się z ekspertami w sprawie ewentualnej laserowej plastyki powiek. W XXI wieku medycyna estetyczna potrafi zdziałać cuda. Dzięki niej można poczuć się zdecydowanie lepiej i młodziej. To oczywiście bardzo ważny argument. Szczególnie dla kobiet, aczkolwiek nie brakuje także panów, którzy coraz chętniej korzystają z dostępnych możliwości.

Kiedy jeszcze warto minimum rozważyć ten zabieg? Innym wskazaniem do laserowej plastyki powiek jest nadmiar tkanki skóry powiek. Nie prezentuje się to estetycznie, ale można efektywnie poradzić sobie z tym tematem. Poza tym ten zabieg jest rekomendowany osobom, którym doskwierają zmarszczki na powiekach. Z wiekiem jest ich coraz więcej, ale nie musi być już tak na zawsze. Kolejnym wskazaniem do laserowej plastyki powiek jest przepuklina tłuszczowa powiek górnych. W tym temacie nie tylko chodzi jednak o kwestie wizualne i nasz wygląd. Zawsze najważniejsze powinno być zdrowie. Nie da się zaś ukryć, że opadające powieki powodują np. kłopoty z widzeniem. A to bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. W życiu prywatnym i zawodowym. Jest to przede wszystkim spowodowane wiotką skórą powiek. To nie wszystko. Lekarze podpowiadają Pacjentom takie zabiegi, kiedy ci zmagają się z asymetrią oczu.

Kiedy laserowa plastyka powiek nie powinna być przeprowadzona?

Są pewne wskazania do wykonania tego zabiegu. Tak samo, jak przeciwwskazania. Kiedy zatem laserowa plastyka powiek nie powinna być zastosowana w praktyce? Jeśli masz w tym momencie jakieś kłopoty zdrowotne, to należy opowiedzieć o tym w czasie konsultacji. Nie ukrywaj żadnych chorób, czy przyjmowanych medykamentów. Jest to bardzo istotne zagadnienie. Chodzi o to, by fachowiec mógł skrupulatnie ocenić, czy nadajesz się do takiego zabiegu. Jeśli Pacjent jest w kiepskiej kondycji zdrowotnej, to często nie ma takiej możliwości. Dużo tutaj zależy od danego schorzenia i stopnia jego zaawansowania.

Na pewno laserowa plastyka powiek nie powinna być przeprowadzana w przypadku osób, które zmagają się z infekcjami wirusowymi bądź bakteryjnymi. Bardzo mocno jest także analizowana skłonność do powstawania tak zwanych bliznowców. Tak naprawdę większość osób zgłasza się na konsultacje, ponieważ zależy im na lepszym wyglądzie. Jeśli zaś po zabiegu powstałyby takie blizny, to efekt końcowy mógłby być w praktyce odwrotny do zamierzonego. Dlatego dobry specjalista musi mocno wziąć ten aspekt pod swoją uwagę w trakcie podejmowania wiążących decyzji. Na pewno laserowa plastyka powiek nie zostanie wykonana w przypadku kobiet, które są teraz w błogosławionym stanie. Przeciwwskazaniem jest również karmienie piersią. Potem nie ma przeszkód, by zdecydować się na taki zabieg.

Na czym polega laserowa plastyka powiek?

Chcesz mieć nowe, odmłodzone spojrzenie? Marzysz o tym, by popatrzeć w lustro i zobaczyć osobę, która wygląda na dużo mniej lat, niż ma w rzeczywistości? A może głównie zależy Ci na powiększeniu oka, co zakończyłoby Twoje kłopoty z widzeniem? Jeśli tak, to laserowa plastyka powiek może okazać się „strzałem w dziesiątkę”. Szczególnie jak ten zabieg zostanie wykonany przez fachowców. Warto zatem zdecydować się na podmioty medyczne mające doświadczenie i bardzo dobre opinie. Jak wygląda zaś sam zabieg? Zanim do niego dojdzie, fachowiec jeszcze raz sprawdza wszystkie najważniejsze kwestie. Dotyczące stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań itp.

Potem lekarz tłumaczy przebieg całego zabiegu. Jest on przeprowadzany w znieczuleniu nasiękowym. Na skutek tego laserowa plastyka powiek jest bezbolesna. Dodatkowo taka technika redukuje krwawienia oraz powstawanie siniaków, czy obrzęków. Co dzieje się w dalszej kolejności? Pacjentka musi ułożyć się w wyznaczonym miejscu. Potem lekarz kieruje – w okolice powiek – skoncentrowaną wiązkę światła laserowego. Przy okazji usuwane są nadmiary skóry lub podskórne złogi tłuszczu (jeśli zachodzi taka konieczność). Co istotne, zabieg odbywa się bez potrzeby podnoszenia powiek z zastosowaniem skalpela. W jego trakcie wykonywane są niewielkie nacięcia. Potem lekarz nakłada na nie szwy, które są umieszczane w załamaniu lewej i prawej powieki. Zabieg trwa około 45 minut.

Co po zabiegu?

Trzeba zgłosić się na wizytę kontrolną. Szwy są zdejmowane przeważnie już po jednym tygodniu.